Be My Hero

ZIELONY RYCERZ. GREEN KNIGHT – fantastyczna przygoda w świecie legend arturiańskich | Recenzja filmu

David Lowery wraz ze studiem A24 postanowili zekranizować jedną z bardziej popularnych legend arturiańskich. Czy to mogło się nie udać?

Fabuła skupia się na młodym Gawainie, który w trakcie uczty z okazji początku roku staje do walki z tajemniczym Zielonym Rycerzem. Po roku młodzieniec musi wyruszyć w podróż, aby odnaleźć swojego przeciwnika. Droga ta nie należy niestety do najłatwiejszych.

Reżyser filmu nie stara się tutaj opowiedzieć epickiej historii o rycerzach i wojnach. Jest to w sumie bardzo kameralna historia o dorastaniu do pewnych rzeczy i godzeniu się z tym co nieuniknione.

Przepiękne zdjęcia oraz fantastyczna muzyka sprawiają, że od razu jesteśmy pochłonięci przez ten świat. Dawno już nie było filmu, który tak dobrze prezentowałby klimat legend arturiańskich. Mimo kilku wad i powolnego tonu, który może w kilku momentach przeszkadzać to jest to na pewno pozycja warta uwagi!

Rafał Świderek

Lubię filmy, seriale oraz podróże w czasie i przestrzeni. W przerwach między ratowaniem świata, a walką z kolejnym złoczyńcą, wcinam banany, popijając czarną kawą.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze