Be My Hero

Po Co Ja To Oglądam? #01: Yor, the Hunter from the Future (1983), czyli najlepsza podróbka Star Wars w historii

Po Co Ja To Oglądam to seria, w której oglądamy i omawiamy złe filmy. Na początek udajemy się w podróż do przyszłości (a może przeszłości?), by poznać historię Yora – silnego i odważnego wojownika, który każdą damę uratuje z opresji.

Rozpoczynamy naszą podróż poprzez uniwersum złych filmów. W premierowym odcinku serii zabieramy Was do przeszłości, albo może jednak przyszłości? “Yor, the Hunter from the Future” to jeden z najczęściej polecanych filmów sci-fi klasy b, jeśli chodzi o “inspirowanie się” Star Wars. Tylko czy na pewno? My odnaleźliśmy w tym filmie znacznie więcej nawiązań do popkultury. Większość z nich raczej nie była zamierzona.

Yor, Ka-Laa i Pag ruszają w niebezpieczną podróż. Spotykają brudnych ludzi (jak z RRRrrr!), natrafiają na hawajską wioskę (WUT?) i walczą na lasery z Overlordem, który chce odpalić atomówkę. Mało? Więcej znajdziecie w odcinku.

Chcecie posłuchać wersji rozszerzonej w formie podcastu? Zapraszamy! Kliknijcie w player lub jeden z odnośników!

SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastsBreakerPocket CastOvercastAnchorRadio Public

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze