Be My Hero

Watchmen od HBO to najlepszy serial superbohaterki w tym roku! // OPINIA BEZ SPOILERÓW

W tym roku HBO postanowiło zamieszać w kategorii seriali superbohaterskich i zaprezentowało nam swoją własną wersję Watchmen. Co ciekawe, projekt Damona Lindelofa to kontynuacja oryginalnego komiksu.

Angela Abar to bohaterka, ukrywająca się za maską Sister Night, bezwzględnej i efektywnej “super-detektyw”, działająca na zlecenie policji w Tulsie, w stanie Oklahoma. To właśnie w tym miejscu rozgrywa się główna część serialu. Fabuła skupia się na śledztwie w sprawie morderstwa lokalnego komendanta. W trakcie jego trwania Angela będzie musiała odkryć przeszłość swojej rodziny, a także rozprawić się z grupą białych suprematystów nazywających siebie Siódmą Kawalerią.

Serial nie kopiuje motywów z komiksu, a stoi na własnych nogach, poruszając tematy ważne z perspektywy dzisiejszych czasów. Nie ucieka jednak od nawiązań, a postacie znane z oryginału powracają i stają się częścią tej historii, nie tylko na siłę wciśniętymi easter eggami.

W naszym materiale dowiecie się dlaczego to właśnie Watchmen jest najlepszym serialem superhero ostatnich lat!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed

Rafał Świderek

Lubię filmy, seriale oraz podróże w czasie i przestrzeni. W przerwach między ratowaniem świata, a walką z kolejnym złoczyńcą, wcinam banany, popijając czarną kawą.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze