Be My Hero

W lesie dziś nie zaśnie nikt – czy pierwszy polski slasher daje radę? – RECENZJA

Pierwszy w historii polskiego kina slasher. Czy “W lesie dziś nie zaśnie nikt” to dobra próba zaadaptowania klasycznego sub-gatunku horrorowego na naszym podwórku?

Slahery to typ horrorów, który święcił triumfy w latach 70. i 80., zostając później tylko ciekawostką dla fanów i prostym sposobem na ciągnięcie długich serii filmów (Piątek trzynastego, Halloween, czy Koszmar z ulicy Wiązów). W 2020 roku znalazł się człowiek odważny, a dokładnie Bartosz M. Kowalski, który spróbował przenieść ten specyficzny koncept do realiów polskiego kina. W ten sposób otrzymaliśmy “W lesie dziś nie zaśnie nikt”, który miał mieć premierę 13 marca, ale, z powodu na zamknięcia kin, kilka dni później trafił na Netflix.

Gorące lato, grupa nastolatków w odosobnieniu i zabójca, bez widocznego motywu, eliminujący wszystkich, których spotka na swojej drodze. Klasyka. Widać, że produkcja wyszła spod ręki fanów. Ale czy wszystko się udało? No i jakie są mocne strony tego filmu? Sprawdźcie nasz materiał.

Podcastu w wersji audio możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker //
Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze