Be My Hero

TO: ROZDZIAŁ 2 bardzo nam się podobało, ALE… // RECENZJA

“To” z 2017 roku była największym sukcesem adaptacji powieści Stephena Kinga od czasu “Lśnienia”. Teraz otrzymaliśmy “To: Rozdział 2”, który przenosi nas do Derry 27 lat później. Jak wypada dorosły Losers’ Club? Czy Pennywise nadal jest straszny?

Po artystycznym i komercyjnym sukcesie “To”, czekaliśmy na kontynuację, która nadal pozwoli się nam cieszyć mrocznym i złym światem, w którym przyjaciele z małego Derry, Maine będą zmuszeni za wszelką cenę pokonać złego klauna. Czy dostaliśmy to, na co czekaliśmy? W sumie tak, ale…

“To: Rozdział 2” ma wiele atutów – aktorzy, pomysły reżyserskie, klimat mroku w środku lata. Ma jednak też kilka wad – zbyt długi drugi akt, czy brak konsekwencji w opowiadaniu historii. Andres Muschetti chciał wycisnąć z książkowego pierwowzoru jak najwięcej i w niektórycm momentach właśnie to go zgubiło.

Ale to to faktycznie jest z tym filmem? Sprawdźcie nasz materiał!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed // Pobierz odcinek

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze