Be My Hero

Nienawiść, którą dajesz/The Hate U Give // RECENZJA

“Nienawiść, którą dajesz” to adaptacja powieści Angie Thomas z 2017. Jak na świat spogląda czarnoskóra, nastoletnia Starr, która dzieli swoje życie między dobrą szkołą na przedmieściach, a domem rodzinnym w zdominowanej przez Afroamerykanów dzielnicy?

Starr Carter ma dwie wersje charakteru: pierwszą dla koleżanek i kolegów ze szkoły, drugą dla rodziny i przyjaciół z rodzinnego Garden Heights. Dopiero zabójstwo jej wieloletniego przyjaciela, podczas rutynowej kontroli policyjnej, uświadamia jej, że nie może tak dalej żyć. Nie w świecie, w którym na każdym kroku czeka na nią brutalność stróżów prawa i marginalizacja przez społeczeństwo.

“Nienawiść, którą dajesz” lub oryginalnie “The Hate U Give”, to mądre pokazanie współczesnych problemów społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych oczami nastolatki, która wielokrotnie doświadczyła dyskryminacji i niebezpieczeństwa na własnej skórze.

Jak wypada kolejna adaptacja powieści Young Adult? Sprawdźcie w naszej recenzji.

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze