Be My Hero

TENET to 100% NOLANA w NOLANIE, ale czy to wystarczyło? // RECENZJA

Czy “TENET” jest filmem, który będziemy rozpatrywać w kategoriach najlepszego w 2020? Czy jest chociaż jednym z najlepszych filmów Nolana? Nie jesteśmy pewni…

TENET trafił do polskich kin. Christopher Nolan znów zabiera nas w skomplikowaną podróż, nadzianą całą masą zasad i nieoczywistych praw fizyki. Czy jednak jest to film, który może spodobać się masowej publiczności? Czy wystarczy jeden seans, by dobrze zrozumieć tę intrygę?

Reżyser już jakiś czas temu zrezygnował z postaci z krwi i kości na rzecz wielkich idei, pięknych ujęć i autorskich pomysłów fabularnych. Doskonale widać to na przykładzie tego filmu. Wielogatunkowość, próba opowiedzenia ciekawej konceptualnie historii oraz świetna obsada: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Brannagh i Michael Cain, ale jednocześnie wielka sterylność i surowość świata, zagmatwane reguły i wiele przeciętnych rozwiązań scenariuszowych sprawiają, że na pewno będzie to produkcja, o której długo się będzie rozmawiać, ale czy stanie się legendą z właściwych powodów?

Chcecie wiedzieć więcej? Obejrzyjcie nasz materiał, w którym bezspoileroro rozmawiamy o filmie.

Materiału w wersji audio możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker
Empik GO // Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM
Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze