Be My Hero

SUPERMAN I LOIS: Jakie jest miejsce Supermana w Arrowverse? RECENZJA premiery serialu DC

Serial “Superman & Lois” zadebiutował w telewizji The CW, a także na polskim streamingu HBO GO. Czy warto sięgnąć po ten serial DC?

Superman w końcu doczekał się solowej serii, która dzieje się w ramach uniwersum DCTV, zwanego także Arrowverse. Ale jakie jest miejsce tej produkcji oraz samego Człowieka ze stali w tym świecie?

Musimy pamiętać, że w 2020 roku w uniwersum seriali DC miał miejsce wielki event Crisis on Infinite Earths, który zmienił wygląd multiwersum, likwidując część rzeczywistości, a inne łącząc w jedną – Earth-Prime. Na której Ziemi dzieje się akcja tej serii?

Clark Kent i Lois Lane są małżeństwem i wychowują bliźniaków – Jonathana i Jordana. Ich synowie to zupełne przeciwności – jeden radosny i otwarty; drugi – zamknięty i nieufny. Rodzina Kentów zamieszkuje Metropolis, a Kal-El cały czas ratuje świat, przez co nie ma czasu na wspólne chwile z dziećmi.

14-letni bracia wchodzą właśnie w okres dojrzewania – czy mają supermoce jak ich ojciec? “Superman i Lois” to serial, który oprócz bycia produkcją superhero chce być dramatem rodzinnym o dorastaniu. Czy mu się to uda? Premiera pokazuje potencjał, ale zbyt wiele tutaj niedopowiedzeń, by wyrazić werdykt.

Chcecie wiedzieć więcej? Sprawdźcie materiał!

Podcastu możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker
Empik GO // Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM
Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze