Be My Hero

Po Co Ja To Oglądam #06: R.O.T.O.R. (1987), czyli RoboCop, Dredd i cringe’owy klimat

R.O.T.O.R czyli Robotic Officer of the Tactical Operations Research – policjant przyszłości, który się zbuntował. Film 1987 próbował połączyć RoboCopa i Sędziego Dredda. Całość wyszła… osobliwie.

W 2000 roku w Dallas pewien doktor pracował nad technologią, która miała zlikwidować przestępczość kryminalną. Gdy jednak dr Barrett Coldyron nie może na czas dostarczyć działającego R.O.T.O.R.-a, zostaje zwolniony. Jego następcy przyspieszają działania, ale wychodzi im bubel, który postanawia się zbuntować. Pech chciał, że na pierwszy cel wybrał sobie parę, która… przekroczyła prędkość. Kara mogła być tylko jedna! Oczywiście śmierć.

“R.O.T.O.R.” to fantastyczny przykład tego jak z świetnego pomysłu zrobić zły i zbyt długi (choć ma tylko 90 minut!) film. Brak funduszy na efekty, brak rozwoju postaci oraz zakończenie, które ewidentnie miało zostawić otwartą furtkę na kontynuację. W tym odcinku podcastu “Po Co Ja To Oglądam?” dostajecie wszystko, co najgorsze… chcieliśmy napisać – najlepsze!

Podcast dostępny jest na platformach:

Spotify – YouTube – Apple Podcasts – Google Podcasts – Breaker – Pocket Cast – Overcast – Castbox – Anchor – Radio Public – Podtail – RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze