Be My Hero

Smutny Millenials-Muzułmanin | 10 powodów, by obejrzeć serial Ramy

Jak to jest być Smutnym Millenialsem-Muzułmaninem w dużym mieście w 2020 roku? Serial “Ramy” szuka odpowiedzi.

Dwa sezony serialu “Ramy” są już dostępne w Polsce na HBO GO. To produkcja oryginalna Hulu, którą stworzyli Ramy Youssef oraz A24. Opowieść śledzi losy Ramy’ego Hassana, niespełna 30-latka, który mieszka w południowym Jersey i jest Amerykaninem egipskiego pochodzenia, czyli… Muzułmaninem. Obserwujemy świat przez pryzmat jego kultury i religii: z jakimi problemami mierzy się jego społeczność, jak odbierają go rodzina i przyjaciele?

Ramy ma jednak duży problem – nie potrafi znaleźć dla siebie odpowiedniej ścieżki. Bujne życie towarzyskie, kobiety, brak pracy, która go satysfacjnonuje, a po drugiej stronie – częste modlitwy, regularne odwiedziny meczetu, czy podróż do “ojczyzny” w poszukiwaniu odpowiedzi. Czy Smutny Millenials znajduje jakiekolwiek odpowiedzi?

W materiale porównujemy serię do jej podobnych, stworzonych przez aktorów/komików i opowiadających słodko-gorzcie życiowe historie. Mamy dla Was 10 powodów, dla których warto obejrzeć serial “Ramy”.

Materiału w wersji audio możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker //
Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze