Be My Hero

Przed premierą aktorskiej wersji “Pięknej i Bestii” zastanawiamy się, czy wszystko z tą historią w porządku

Już 17 marca do kin wchodzi długo wyczekiwana aktorska wersja disney’owskiej wersji “Pięknej i Bestii”, na podstawie baśni napisanej przez Jeanne-Marie Leprince de Beaumont (lub Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve, nie wiemy na której wersji wzorował się Disney), która jest odzwierdziedleniem francuskiej baśni ludowej. Ech, skomplikowane. Role tytułowe zagrają Emma Watson i Dan Stevens.

Oto finałowy trailer, przedstawiający nam Bellę, Bestię oraz wszystkie pozostałe postacie. Zacne grono.

Nam jednak chodzi o coś więcej niż sam zwiastun – w ostatni wtorek, na YouTube pojawiły się trzy filmy, rozkładające animowaną wersję z 1991 roku na czynniki pierwsze. Za tymi materiałami stoją umiłowane filmowe trole internetowe, kanały Screen Junkies z serią “Honest Trailers” przedstawiającą “prawdziwy i poprawny” trailer produkcji; How It Should Have Ended, udowadniające, że zakończenie filmu powinno być zupełnie inne oraz CinemaSins, które to z chirurgiczną precyzją wytyka historii, jak i realizacji, wszystkie, przede wszystkim logiczne, błędy.

Zostawiamy Wam z tymi filmami i mamy nadzieję, że nie nadwyrężyliśmy Waszej wiary w piękną i czystą miłość od pierwszego wejrzenia. Zbyt mocno oczywiście.

Honest Trailers

How It Should Have Ended

Cinema Sins

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze