Be My Hero

PARASITE. Czy koreański film jest faworytem do Oskara? // RECENZJA

Niezwykły, koreański film, który będzie bił się o Oscara za obraz nieanglojęzyczny – tak najprościej można opisać “Parasite”, czyli nowy film Joon-ho Bonga.

Czym jest “Parasite”? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. W filmie, opowiadającym o różnicach klasowych w Korei Południowej, znajdziemy wszystko: czarny humor, wielkie napięcie, pokręcone twisty i kilka scen akcji. Mieszanka komedii, dramatu obyczajowej, thrillera, kryminału i surrealizmu w stylu Jordana Peele’a – czy ktoś potrzebuje więcej, by zostać zachęconym?

Biedna rodzina wkrada się w życie klasy wyższej w stylu iście pasożytnicznym – i za wszelką cenę stara się w nim utrzymać. Ale o braku powodzenia może zdecydować jeden mały błąd. Czy to działa? Czy znamy już faworyta w wyścigu o Oscara dla filmu nieanglojęzycznego? Tego dowiecie się z naszego materiału!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed // Pobierz odcinek

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze