Be My Hero

Jak powinny wyglądać nowe seriale superhero – The Umbrella Academy, The Boys, Raising Dion, Jupiter’s Legacy & One Punch Man

Marvel i DC wyznaczyły kurs. Teraz odważni biorą to dziedzictwo i zaczynają udoskonalać. W podcaście rozmawiamy o pozamainstreamowych adaptacjach komiksów superbohaterskich.

Jak wygląda przyszłość seriali (i filmów) superbohaterskich? Czy w epoce post-MCU jest miejsce na zwykłe pocedurale z supermocami? My już od dawna uważamy, że nie. Teraz mamy potwierdzenie tego, że coś się zmienia. Już “Black Lightning” dało impuls do wykorzystania innych schematów, a “The Umbrella Academy” i “The Boys” pokazały, że można sięgać po historie mniejszych wydawnictw, równie dobrze na tym wychodząc.

Przed nami kolejne serie i nowy rozdział. Już niedługo na Netflix trafi “Raising Dion”, a później “Jupiter’s Legacy”, czy “Supercrooks”, a gdy to tego dołożymy próby z anime, wyraźnie wyłania się z tego odważny obraz przyszłości, napędzany ogromną kreatywnością. A pomyśleć, że wszystko rozpoczęło się “Kick-Assem” i jeszcze na początku roku zastanawialiśmy się, czy “Polar” nie zaprzepaścił szans na rozwój gatunku.

O tym, o Millarworld i o angażowaniu tematów społecznych w opowieściach o herosach i villainach rozmawiamy w najnowszym podcaście.

Odcinka możecie posłuchać na:

Spotify – Apple Podcasts – RadioPublic – Google Podcasts – Castbox – Overcast – Pocket Casts – Castro – Anchor FM – Breaker – Player FM – RSS Feed – Pobierz odcinek

Tematy odcinka:

00:40 – Wstęp do dyskusji oraz nietypowe, choć mainstreamowe serie superbohaterskie – Black Lightning i Runaways
05:00 – Jak rozwijać będą się seriale o superbohaterach?
07:45 – Millarworld jako zbawienie gatunku adaptacji komiksów / Wszystko rozpoczęło się od Kick-Assa
13:15 – Polar chciał mocno, ale nie wyszło
16:10 – Podejście do The Umbrella Academy i The Boys – czy tędy droga?
31:15 – Nadchodzi nowe, lepsze, interesujące: Raising Dion, Jupiter’s Legacy i Supercrooks
48:10 – Superbohaterskie anime, czyli My Hero Academia i One Punch Man

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze