Be My Hero

New Music Friday 17/08/2018 – Aurora, Christine and the Queens, Bishop Briggs i Tash Sultana

Trzeci sierpniowy piątek to oczywiście New Music Friday i okazja, by zapoznać się z kilkoma nowościami. Na tapecie m.in. Aurora, Christine and the Queens, Bishop Briggs, Tash Sultana, Maribou State, czy Father John Misty.

New Music Friday dostarcza nam sporej dawki muzycznych smakołyków. Postanowiłem zebrać sporą część z nich w jednym miejscu, byście zawsze wiedzieli, gdzie możecie znaleźć coś dla siebie. Poniżej 5 naprawdę interesujących nowości, a w playliście kilkanaście kawałków, na które trzeba koniecznie zwócić uwagę.

Nowy utwór Christine and the Queens jest naprawdę dobry, a wideo do niego uwodzi, mimo że jego wydźwięk jest dość dwuznaczny.

Aurora powraca z drugą oficjalnie wydaną nowością z tym roku. “Forgotten Love” brzmie przyjemnie, szczególnie, gdy zwrócimy uwagę na wokal Norweżki, ale brzmieniowo nie różni się zbyt mocno od jej wcześniejszych utworów.

Bishop Briggs co jakiś czas zaskajuje nas świeżymy utworami, w których pokazuje swoje możliwości. “Baby” to kolejna, solidna electro-popowa kompozycja, w której wokalnie przypomina artystki takie, jak Lana Del Rey.

Jedna z najciekawszych nowości w tym tygodniu do kompozycja duetu Maribou State “Nervous Tics”. Świetny wokal Holly Walker i przyjemnie sączące się, powolne dźwięki ze świetną gitarą w tle.

Dwa tygodnie przed wydaniem debiutanckiego longplay’a “Flow State” przypomina także o sobie Tash Sultana. Australijka zaskakuje nas kawałkiem wolniejszym i łagodniejszym niż większość jej dotychczasowej twórczości. Bardzo ciekawym.

Więcej nowości znajdziecie na tej playliście:

A wy czego dzisiaj słuchacie?

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze