Be My Hero

Bóg, seks i kryminaliści – Nastoletnie łowczynie nagród // RECENZJA

Netflix oferuje nam kolejny szalony serial dla młodzieży. Tym razem na kryminalistów polują siostry bliźniaczki, które stają się “Nastoletnimi łowczynami nagród”.

“Nastoletnie łowczynie nagród” lub “Teenage Bounty Hunters” – kolejny koncept serialowy, który wydaje się być tylko prostą komedią opowiadającą o życiu współczesnych nastolatków, zrobioną przez Netflix. Okazuje się, że seria jest bardzo odważna, nikogo nie ocenia nikogo, a momentami nawet zadziwia dojrzałością.

Sterling i Blair przez przypadek zostają łowczyniami nagród, po tym, gdy pomagają doświadczonemu Bowserowi złapać zbiegłego kryminalistę. Bliźniaczki mają różne charaktery – Sterl jest grzeczną katoliczką z zaplanowaną przyszłością, a Blair to chaotyczna, spontaniczna buntowniczka, która szuka siebie. Dziewczyny żyją w elitarnym świecie bogatych konserwatystów Atlanty, a wieczorami łapią zbirów.

Okazuje się jednak, że wraz z rozwojem akcji młode panie uczą się dostrzegać rzeczywistość w inny sposób, co doprowadza do ich rozwoju. Mimo satyrycznego wyździęku serialu Kathleen Jordan (z producentką wykonawczą w postaci Jenji Kohan, która jest twórczyną “Orange Is The New Black” oraz “GLOW”), produkcja ma elementy wielu gatunków i wielu klimatów. Od rozważań na temat dodatków do mrożonego jogurtu, aż po rozterki na temat seksualności i instytucjonalnego rasizmu.

Rozłóżmy teraz serial na czynniki pierwsze w najnowszym materiale!

Chcecie znaleźć więcej podobnych seriali dla młodzieży? Sprawdźcie ten materiał!

Materiału w wersji audio możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker
Empik GO // Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM
Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze