Be My Hero

Na noże – Rian Johnson wynosi klasyczny kryminał na nowy poziom // RECENZJA

Reżyser ósmego epizodu sagi Star Wars powraca i próbuje swoich sił w gatunku, który na dużym ekranie praktycznie nie istnieje, czyli kryminału. Czy “Na noże” działa?

Benoit Blanc to genialny detektyw, który został wynajęty przez anonimową osobę do wyjaśnienia zagadkowego samobójstwa bogatego pisarza, Harlana Thrombey’a. Podejrzliwy specialista szukający rozwiązania i cała gromada barwnych postaci, z których każda ma coś do ukrycia – tak rozpoczyna się “Na noże”.

Brzmi nudno? Dzięki narracji i prowadzeniu tej historii Rian Johnson stworzył film, który nie daje odpocząć nawet na chwilę. Czy Blanc’owi uda się rozplątać ten węzeł wątków i kłamstw? Jak w rolach głównych spisują się Daniel Craig, Ana de Armas oraz Chris Evans?

Koniecznie sprawdźcie, ale najpierw zapoznajcie się z naszą recenzją!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed // Pobierz odcinek

Rafał Świderek

Lubię filmy, seriale oraz podróże w czasie i przestrzeni. W przerwach między ratowaniem świata, a walką z kolejnym złoczyńcą, wcinam banany, popijając czarną kawą.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze