Be My Hero

KRÓL, czyli Timothée Chalamet w historycznym filmie Netflixa // RECENZJA

Netflix znów wypuszcza i mocno promuje film historyczny. Tym razem stawia na historię króla Anglii Henryka V, który na początku XV wieku wsławił się podbojem ziem we Francji. I jest to całkiem udany dramat historyczny, ale…

Historia zaczyna się, gdy poznajemy Hala, młodego księcia, zbuntowanego przeciwko swojemu ojcu, który zamieszkał wśród pospólstwa. Jednak na skutek śmierci panującego króla Henryka IV i przedwczesnego dopełnienia żywota młodszego brata, musi objąć tron i rządzić całą Anglią.

Timothée Chalamet stworzył postać bardzo skonfliktowaną wewnętrznie i rozdartą między tym, co czuje, a tym, jak powinien rządzić krajem. Film skupia się na dialogach, mało tutaj widowisk batalistycznych, a więcej rozterek bohatera. I o tym trzeba pamiętać, ponieważ dla wielu osobom film ten może wydać się zdecydowanie za długi.

Jak jest z nami? Sprawdźcie!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed // Pobierz odcinek

Rafał Świderek

Lubię filmy, seriale oraz podróże w czasie i przestrzeni. W przerwach między ratowaniem świata, a walką z kolejnym złoczyńcą, wcinam banany, popijając czarną kawą.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze