Be My Hero

Joker – Joaquin Phoenix gra idealnie, Todd Phillips nie daje rady // RECENZJA

Długo czekaliśmy na film o Jokerze, szczególnie po gorącym przyjęciu na Festiwalu w Wenecji. Teraz mogliśmy obejrzeć go w kinie – jak wypada obraz Todda Phillipsa oraz jak w roli kultowero przeciwnika Batmana spisuje się Joaquin Phoenix?

“Joker” Todda Phillipsa nie jest klasycznym podejściem ani do postaci z panteonu łotrów DC, ani też standardowym filmem na podstawie komiksów. To coś, co chce opowiadać głebszą historię, angażując nas w wielopłaszczyznową dyskusję. Czy jednak się udaje? Rozmów inicjuje sporo, choć nie wszystkie takie, jakby autorzy sobie życzyli.

Arthur Fleck to człowiek złamany życiem w Gotham, swoją przeszłością oraz brakiem pomocy. Chory, zraniony, nie potrafiący poradzić sobie z rzeczywistością. Jak wygląda jego przemiana w Jokera? Czy ten film to coś więcej niż aktorski popis Phoeniksa? Wszystkiego dowiedzie się w naszego materiału.

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed // Pobierz odcinek

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze