Be My Hero

JOJO RABBIT – Taika Waititi to Twój najlepszy przyjaciel, Adolf Hitler // RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Nowy film Taiki Waititiego to dzieło fenomenalne. Młody fanatyk Nazistów, którego najlepszym przyjacielem jest Adolf Hitler, musi zmierzyć się ze światem i młodą Żydówką, ukrywającą się w jego domu.

Na ten film czekaliśmy od momentu jego ogłoszenia. Taika Waititi (Thor: Ragnarok, Co robimy w ukryciu, Dzikie łowy) zabrał się za bardzo trudny temat, ale z lekkością i dziwacznym humorem, które są cechami charakterystycznymi jego stylu. Reżyser w “Jojo Rabbit” pokazuje woję poprzez oczy zindoktrynowanego dziecka, które musi uczyć się świata na nowo.

III Rzesza jest w odwrocie, wojska alianckie podbijają tereny wewnątrz kraju, a młody Jojo jedzie na obóz, podczas którego ma stać się mężczyzną – w czym pomóc ma mu jego wyimaginowany przyjaciel, Adolf Hitler. Iście magiczny obraz, pełen uczucia, ciepła, ale też dramatu i brutalności.

W naszym materiale opowiadamy Wam więcej o tym filmie i mamy nadzieję, że o nowym dziele nowozelandzkiego filmowca będzie głośno!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed // Pobierz odcinek

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze