Starszy pan okrada banki. Jednak nikt nie ma mu tego za złe, bo jest czarujący i robi to z klasą. Każdy, kto spotyka go na swojej drodze, nazywa go gentlemanem. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy śledztwo przejmuje detektyw, który chce sobie coś udowodnić.
“Wyobraź sobie, że knajpa to bank. Wszedłbym sobie spokojnie. Podszedłbym do kasjerki, spojrzał głęboko w oczy i powiedział: to jest napad! I pokazał broń”.
Forrest Tucker jest niespotykaną postacią na kinowej mapie. Ostatnia rola Roberta Redforda to kreacja, z którą mamy pewien problem. Jest to film przyzwoity, z wieloma ciekawymi elementami, ale niekoniecznie wie, co chce nam przekazać. Więcej o naszych wątpliwościach w materiale o filmie “Gentleman z rewolwerem”.
Add comment