Be My Hero

Czy “Euforia” z Zendayą to najlepszy serial Young Adult w historii?

“Euphoria” to serial Young Adult wyprodukowany przez HBO. Po finale pierwszego sezonu serii z Zendayą w roli głównej, omawiamy wszystkie osiem odcinków i zastanawiamy się: czy jest to najlepszy serial tego typu w historii telewizji?

Rue Bennett jest 17-letnią narkomanką, która wróciła właśnie z odwyku. Na początku nowego roku szkolnego poznaje ekscentryczną i niezwwykle ciepłą Jules, z którą bardzo szybko się zaprzyjaźnia. Obarczona OCD, ADD i chorobą dwubiegunową bohaterka próbuje odnaleźć się w świecie rządzonym przez używki, szybką miłość i social media – tak, jak reszta jej znajomych.

“Euphoria” to odzwierciedlenie świata, w jakim przyszło żyć nastolatkom z Pokolenia Z. Rzeczywistość ta podkręcona jest do maksimum, ale to właśnie ten surrealizm, surowość i brutalność są największymi atutami serii Sam Levinsona.

Co więcej można powiedzieć o pierwszym sezonie? Jak spisują się Zendaya, Hunter Shafer, Barbie Ferreira i reszta? Tego dowiecie się z nowego materiału.

Chcecie znaleźć więcej podobnych seriali dla młodzieży? Sprawdźcie ten materiał!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze