Be My Hero

ENOLA HOLMES: Millie Bobby Brown jako nastoletnia detektyw i siostra Sherlocka // RECENZJA

Millie Bobby Brown jako nastoletnia siostra Sherlocka Holmesa, która idzie w jego ślady. Netflix przygotował dla nas pierwszą odsłonę serii o młodocianej pannie detektyw – czy warto zapoznać się z filmem “Enola Holmes”?

W dniu szesnastych urodzin Enoli, jej matka znika, zostawiając kilka wskazówek, jak ją odnaleźć. Do posiadłości Holmesów wracają starsi bracia: Mycroft i Sherlock. Enola nie chce jednak podporządkować się planom jakie wobec niej ma rodzeństwo i ucieka do Londynu, by rozwiązać zagadkę związaną z Eudorią. Po drodze sprawy się komplikują, bo ktoś chce zabić, nowopoznanego, młodego Markiza Tewksbury’ego.

Film Netfliksa sięga po pierwszą część serii Nancy Springer i dość dokładnie odwzorowuje jej fabułę, rozwijając również relacje rodzinne, czy pokazując, jaki pomysł na siebie ma sprytna nastolatka. Niewątpliwym atutem filmu są charaktery Millie Bobby Brown oraz Henry’ego Cavilla. Czy jednak ta kryminalno-detektywistyczna producja ma do zaoferowania coś więcej? I czy 2020 rok to dobry moment na start uniwersum kręcącego się wokół młodej panny Holmes?

Na te pytania staramy się odpowiedzieć w naszym materiale!

Materiału w wersji audio możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker
Empik GO // Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM
Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze