Be My Hero

EMMA. – Anya Taylor-Joy w ekranizacji komedii Jane Austen – Recenzja

Jak w roli Emmy Woodhouse sprawdza się Anya Taylor-Joy? Jak wypada długometrażowy debiut Autumn De Wilde, czyli “EMMA.”?

Ekranizacje powieści Jane Austen pojawiają się z wielką regularnością. W 2020 roku przyszedł czas na odświeżenie komedii “Emma”. Tym razem pod okiem Autumn De Wilde, ze znakomitą Anyą Taylor-Joy.

Emma Woodhouse jest najpięknięjsza, najmądrzejsza, najlepiej wychowana i najbardziej uczynna. Ale jest też bardzo zarozumiała i arogancka. Jak całe jej otoczenie – członkowie klasy wyższej na brytyjskiej prowincji nudzą się tak bardzo, że muszą tworzyć sobie przedziwne zajęcia.

Komedia Austen opowiada w krzywym zwierciadle o zwyczajach i absurdach życia bogatych na początku XIX wieku. Adaptacja De Wilde dodaje to prześmiewczej wizji wczesnej epoki wiktoriańskiej wiele kolorytu i pomysłu na przedstawienie bardzo prostych czynności.

Ten film pokazuje, że nawet klasyczne historie można przedstawić w bardzo interesujący sposób.

Podcastu w wersji audio możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker //
Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze