Be My Hero

EMILY W PARYŻU: Nudna influencerka wśród francuskich perwersów i snobów // RECENZJA

“Emily w Paryżu” to nowa seria komediowo-obyczajowa od Netflix z Lily Collins, autorstwa Darrena Stara. Młoda kobieta musi zmierzyć się z pracą i związkami w całkowicie nowym dla niej miejscu.

Emily (Lily Collins) jest młodym marketing executivem przyjeżdża do Paryża, aby koordynować działania między agencją matką a nowym francuskim oddziałem. Od razu okazuje się jednak, że ani praca, ani życie w nowym, całkiem obcym kraju nie będą takie łatwe. Serial Darrena Stara (Sex w wielkim mieście, Beverly Hills 90210) to komedia obyczajowa o poznawaniu nowego miejsca, podążaniu za sukcesem i lawirowaniu między przyjaźniami a miłością.

Niestety, serialowy model zasłużonego twórcy niezbyt dobrze sprawdza się w 2020 roku. Serial Netflix to mieszanka zwrotów akcji wywołanych nagłymi wybuchami emocji, one-night standów z przystojnymi Francuzami i całkowitego braku charakterów większości postaci. American Girl in Paris, która do wszystkiego w życiu zawodowym i prywantym dochodzi bez większego trudu i bez żadnych przeszków.

Dziesięcio odcinkowemu serialowi nie można odmówić uroku, wszak podziwiamy Paryż i francuską wieś, ale całość wypada blado, nie ma na siebie pomysłu, a Francuzi, niezależnie od płci czy zawodu, przedstawiani się bardzo stereotypowo: to banda nadętych, zakochanych w sobie snobów, którzy ciągle myślą o seksie.

Czy jest w tej historii coś więcej? Sprawdźcie nasz materiał.

Podcastu możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker
Empik GO // Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM
Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze