Be My Hero

Doom Patrol to serial “superbohaterski”, który MUSISZ OBEJRZEĆ – Recezja 2. sezonu

Dziwaki, odmieńcy, odrzutki – ta drużyna składa się z bardzo osobliwych postaci. Serial “Doom Patrol” zakończył 2. sezon, teraz czas porozmawiać o Chiefie, Dorothy i spółce.

Pokonanie Mr Nobody dało Doom Patrolowi chwilę spokoju. Nie znaczy to jednak, że bandę wyrzutków czekają spokojne miesiące na kanapie – na horyzoncie nadal znajduje się mnóstwo przedziwnych zagrożeń (Dr Tyme, Sex Demon, ogłupiające wszy, czy Bureau of Normalcy) z… wyimaginowanymi przyjaciółmi Dorothy Spinner na czele.

Motywem przewodnim 2. sezonu “Doom Patrolu” jest rodzina i odbudowanie relacji, bądź godzenie się ze stratą. Dotyczy to zarówno Nilesa, Larry’ego, Cliffa, jak i Rity czy Jane. Tylko Vic a.k.a. Cyborg otrzymuje story arc, związany z niecodziennym romansem. Dodatkowo, jeszcze lepiej poznajemy ten przedziwny świat, a Doom Patrol Manor odwiedzają starzy znajomi jak Flex Mentallo czy Willoughby Kipling.

Czy 2. sezon serii się nam podobał? Oczywiście. Co konkretnie i dlaczego? Tego dowiecie się z materiału.

Materiału w wersji audio możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker // Empik GO
Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Przed premierą 2. sezonu “Doom Patrol” rozmawialiśmy podczas live’a o oczekiwaniach i pozostałych serialach DC Universe.

W ubiegłym roku opowiadaliśmy Wam także o 1. sezonie “Doom Patrol”, porównując go z innym serialem opartym o powieść graficzną, czyli “Happy”.

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze