Be My Hero

Po Co Ja To Oglądam? #08: Czysta energia (1982), czyli cycki, kung fu i zombie samurajowie

Po co mnichom na bezludnej wyspie młode kobiety? Nie zbereźniku, nie po to! By posilić się ich Czystą energią! Sztuki walki, dużo nagości i zombie czekający w kolejce, by spuszczono im łomot – tak, “Czysta energia” to fantastyczny seans!

W latach 80. powstało mnóstwo filmów o sztukach walki. Jednak twórcy “Czystej energii” (ang. “Raw Force”) nie chceli się ograniczać wyłącznie do jednego modnego wówczas trendu. Postanowili dorzucić soft porno i klimaty nieumarłych. Tak oto powstał film, o którym opowiadamy w ósmym odcinku Po Co Ja To Oglądam?!

Grupa turystów, ze sporą liczbą karateków i przedstawicieli służb specjalnych udaje się w rejs po Oceanie Indyjskim (prawdopodobnie), by dotrzeć do mistycznej Wyspy Wojowników. Po drodze jednak wpadają na podróbkę Hitlera i bandę jego najemników, którzy… zatapiają ich statek. Ostatecznie ocalała ósemka musi zmierzyć się z nienasyconymi mnichami oraz ich czempionami – zombie samurajami.

Ten film można podzielić na dwie części: tę nudną z mnóstwem nagości (wiemy, nas też to zdanie dziwi) oraz tę intrygującą, z mnóstwem pomysłowości i niespodziewanymi twistami. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do posłuchania!

Podcast dostępny jest na platformach:

Spotify – YouTube – Apple Podcasts – Google Podcasts – Breaker – Pocket Cast – Overcast – Castbox – Anchor – Radio Public – Podtail – RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze