Be My Hero

Co wydarzy się w 5. sezonie RIVERDALE? Potwierdzone informacje, plotki i teorie

Co wiemy o nadchodzącym, piątym sezonie serialowego, młodzieżowego hitu Riverdale? Zebraliśmy wszystkie informacje, w formiekrótkiego wideo.

Pierwsze potwierdzone informacje o 5. sezonie Riverdale, a do tego plotki i nasze teorie dotyczące fabuły. Co wydarzy się w nowej serii młodzieżowego hitu? Sprawdźcie materiał.

Czy będzie przeskok w czasie? Jak duży i dlaczego? Kiedy serial wróci na Netflix? Czy cały gang wróci po studiach do miasteczka? Czy Betty i Archie będą razem?

Omawiamy odcinki 5. sezonu “Riverdale”

Riverdale S05E01

Riverdale powróciło z 5. sezonem! Za nami pierwszy odcinek, a w nim bal, pojedynek bokserski Archiego, a także pierwsze kłopoty w związkach kilku par.

Co jeszcze wydarzyło się w Riverdale S05E01 i jak będzie rzutować to na kolejne epizody? Mamy dla Was podsumowanie, a także nowe informacje, plotki i teorie dotyczącego ulubionego serialu młodzieżowego!

Riverdale S05E02

Drugi odcinek 5. sezonu “Riverdale” właśnie pojawił się na Netflix. W S05E02 dowiadujemy się, kto stoi za morderstwami oraz kasetami VHS, śledzimy poczynania Veroniki, która chce, aby Hiram przeszedł na emeryturę, a także obserwujemy starania Cheryl, która zrobi wszystko, by uratować relację z Toni.

Archie próbuje ostatecznie pogodzić się ze śmiercią ojca, a Betty i Jughead mają pełne ręce roboty. Nie tylko w związku z nadchodzącym zakończeniem szkoły. W tym materiale omawiam odcinek Riverdale S05E02, a także zastanawiam się, jak wyglądać będą losy bohaterów przed oraz tuż po przeskoku w czasie.

Riverdale S05E03

“Riverdale” przyniosła nam pewne zamknięcie. W 3. odcinku 5. sezonu bohaterowie ukończyli szkołę średnią, rozjechali się w różne strony świata, a teraz czeka nas 7-letni przeskok w czasie.

Uczniowie Riverdale High właśnie zakończyli szkołę! Muszą podjąć decyzje, które zaważą na ich przyszłości, a także pożegnać się z miasteczkiem i swoimi przyjaciółmi.

Czy to koniec pewnej epoki? Jaka przyszłość czeka Archie’ego, Betty, Jugheada i Veronicę? Kiedy spotkają się ponownie? Omawiamy 3. odcinek 5. sezonu “Riverdale”, analizujemy wydarzenia i zastanawiamy się, co wydarzy się po przeskoku w czasie!

Riverdale S05E04

W “Riverdale” przyszedł moment na przeskok w czasie. Nasi bohaterowie powrócili do miasteczka po 7 latach. Każdy z nich ma swoje życie, każdy ma swoje problemy. Czy odnajdą się w nowej sytuacji, w mieście, które nie przypomina tego, które pamiętają z młodości?

4. odcinek 5. sezonu “Riverdale” pokazuje dorosłych bohaterów, ale nie mówi zbyt wiele o tym, co działo się podczas ich nieobecności w mieście. Dowiadujemy się, co przez ten czas robili Archie, Betty, Jughead, Veronica, Toni i Cheryl, ale najciekawsze dopiero nadejdzie.

Zmienia się dynamika relacji, zmieniają się ich charaktery. Na horyzoncie walka o miasto, a także… kolejny seryjny zabójca?

Riverdale S05E05

Riverdale zaskoczyło nas nowymi informacjami (jak co tydzień). Ten odcinek nie był tak intensywny i zmieniający świat wokół naszych bohaterów, jak ten poprzedni. Przyniósł jednak sporo nowych faktów, a także wydarzeń, które mogą mieć wpływ na dalsze losy naszej paczki przyjaciół.

Wszyscy oprócz Archie’ego wrócili do Riverdale na chwilę – okazać się może, że zostaną na stałe. Andrews próbuje za wszelką cenę uratować miasto, Jughead potrzebuje natychmiast pomysłu na powieść i pracy, Veronica próbuje przechytrzyć męża, a Betty węszy spisek i wciska nos w nieswoje sprawy.

Hiram Logde postanowił “zlikwidować” Riverdale, by przejąć ziemię, ale ostatnim bastionem broniącym się przed gangsterem jest Riverdale High. Szkoła staje się prywatnym ośrodkiem i zatrudnia… Archie’ego, Betty, Veronicę i Jughead w rolach nauczycieli.

Archie odbija z rąk Ghoulies swój dom i bardzo szybko przechodzi do konkretów z Betty. Pod prysznicem. Sytuacja może się skomplikować błyskawiczne, bo Jug staje się współlokatorem rudego sierżanta. A wspomniałem, że to wszystko w odcinku, w którym żegnamy Pop Tate’a?

Riverdale S05E06

Riverdale wraca do szalonych korzeni. Szósty odcinek piątego sezonu serii Netflix pokazał, że nasi bohaterowie znów będą musieli stawić czoła wielkiej tajemnicy.

Odcinek “Rozdział 82.: Powrót do szkoły” to taki love letter abo też hołd oddany wszystkiemu, co kochamy, kochamy nienawidzić lub nienawidzimy kochać w “Riverdale”. Archie, Betty, Jughead i Veronica rozpoczynają pracę nauczycieli w Riverdale High, a razem z nią pojawiają się problemy.

Archie musi skonfrontować się z Reggie’em, który jest prawą ręką Hirama, Betty ciągle poszukuje swojej siostry, Jughead rozpoczyna śledztwo w sprawie Ludzi-Ciem, a Veronica ma niezapowiedzianego gościa, jakim jest Chad. Dodatkowo Andrews próbuje zdobyć dofinansowanie na wskrzeszenie drużyny Bulldogów, a Toni zabiera się za prowadzenie Vixens, czyli szkolnych cheerleaderek – nie podoba się to Cheryl!

Riverdale S05E07

Riverdale zaczyna nabierać rozpędu. Sezon 5. coraz mocniej przypomina szalone serie z przeszłości. W odcinku 7. doczekaliśmy się nowej jednostki straży pożarnej, odnalezienia kolejnych zwłok na bagnach należących do Hirama, a także dowiadujemy się nowych rzeczy o Ludziach-Ćmach.

Riverdale przekształciło się w serial, który dostarcza nam bezpretensjonalnej i głupiej rozrywki już kilka sezonów temu. Po przeskoku w czasie zaczyna udowadniać, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W najnowszej odsłonie, czyli “Rozdział osiemdziesiąty trzeci: światło z nieba” otrzymaliśmy potężną dawkę scen, które z mają duży potencjał, na stanie się memami.

25-latki rywalizujące o kontrolę nad składem cheerleaderem – jest, karykaturalny złoczyńca liczący pieniądze leżące na biurku – oczywiście, dziwnie poważny problem zaniedbań względem weteranów – nowość, nowa waluta mająca poprawić ekonomię miasta – jak najbardziej! A do tego powrót zagadek kryminalnych oraz… uprowadzenia przez kosmitów!

Riverdale S05E08

Riverdale zmienia się w zastraszającym tempie. Co wydarzyło się w odcinku “Rozdział 84.: Klucze”? Riverdale cały czas zaskakuje? A może postanowiło zagrać bezpiecznie i powoli wraca do tego, czego oczekują fani? Odcinek 8. piątek sezonu, czyli “Lock & Key”, a po polsku “Klucze” (z jakiegoś powodu), zaczyna budować nową narrację. Nie jestem pewny, czy słuszną.

W najnowszym odcinku wydarzyło się sporo: zakończenie relacji Archie-Betty, ujawnienie tożsamości ojca dziecka Toni, a także zakończenie związków i początek dwóch nowych. Czy Archie i Veronica będą znów razem? Czy Cheryl po odrzuceniu przez Toni znajdzie ukojenie w ramionach Minervy? I co stanie się z Betty, która zajęła się wyłącznie poszukiwaniami siostry?

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze