Be My Hero

Ciemny kryształ: Czas buntu – dziedzictwo Jima Hensona, czyli piękne, kukiełkowe fantasy // RECENZJA

Seria prequelowa do filmu fanstasy z 1982 roku. Czy Netflix postradał zmysły? A może stworzenie serialu w świecie Ciemnego kryształu autorstwa Jima Hensona było strzałem w dziesiątkę?

Od dawna nie otrzymaliśmy filmu/serialu fantasy, w którym byłoby czuć ducha przygody i w którym widzielibyśmy niewiarygodnie piękny świat. “Ciemny kryształ: Czas buntu” odważył się dać nam coś, co z perspektywy 2019 roku wydaje się być bardzo oryginalne.

Charakterystyczny świat, świetnie wyglądające modele całkiem nowych ras oraz próba zmiany przeznaczenia. Tak pokrótce przedstawia się prequelowa seria, która rozszerza nam rzeczywistość pokazaną po raz pierwszy 37 lat temu przez Jima Hensona i Franka Oza. A gdy dodamy do tego barwne kostiumy i całą rzeszę ręcznie robionych kukiełek, wyłania się nam z tego obrazka niezwykły projekt.

Esencjożercze Skeksis, waleczne Gelflingi, radosne i ugodone Podlingi oraz mnóstwo przyrody i żyjący świat Thra. Czy w tym szaleństwie jest metoda? Tego dowiecie się z naszego materiału!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed // Pobierz odcinek

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze