Be My Hero

Dwie legendy, dwa różne filmy biograficzne – Bohemian Rhapsody vs Pierwszy człowiek // RECENZJA

Bohemian Rhapsody i Pierwszy człowiek – dwa bardzo różne filmy biograficzne, w jednej wideo-recenzji. Porównujemy oba obrazy, wybieramy najbardziej wartościowe elementy i opowiadamy, które podejście do historii współczesnej podoba nam się bardziej.

Freddie Mercury i Neil Armstrong to legendy, które zmieniły postrzeganie świata. Obaj w zupełnie różnych dziedzinach, lecz na tę samą skalę. Jednego zapamiętamy jako oryginalną postać i wokalistę Queen, drugiego, jako pierwszego człowieka, który stanął na księżycu. Kwestią czasu było, aż ktoś zabierze się za opowiedzenie ich historii. I tak w przeciągu zalednie tygodnia, w polskich kinach pojawiły się “Bohemian Rhapsody” i “Pierwszy człowiek”. Oba teoretycznie miały taki sam cel, oba podeszły do niego zupełnie inaczej. Ale jak? Które podejście podoba się nam bardziej i dlaczego? O tym w materiale.

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze