Be My Hero

Czarne święta (Black Christmas) – cicha noc, krwawa noc // RECENZJA

“Czarne święta” to remake slashera z 1974 roku. Jak wypada jego odświeżona wersja, przystosowana do naszych realiów?

To był świetny rok dla horrorów – doczekaliśmy się filmów pięknych, oryginalnych i zaskakujących. Mieliśmy nadzieję, że “Czarne święta” podtrzymają tę passę i 2019 zakończymy ze slasherowym przytupem. Szczególnie, gdy mówimy o remake’u jednego z pierwszych przedstawicieli tego gatunku.

Studenci Hawthorne College szykują się do wyjazdu na święta, a bractwa organizują bożonarodzeniowe imprezy. Co może pójść nie tak? Okazuje się, że tajna mizoginistyczna organizacja postanawia ukarać kobiety, które chciały zaburzyć “jedyny słuszny porządek świata”. I robi to w okresie przedświątecznym.

“Czarne święta” dostarczają klimatu i ciekawego spojrzenia na tematy społeczne. Czy jest w tym filmie jednak coś, co tak naprawdę zasługuje na pochwały? Sprawdźcie nasz materiał.

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze