Be My Hero

bemyTrailer: Green Book, Next Gen, Hold The Dark, Outlaw King, Slice

Krótko i na temat, czyli bemyTrailer. Pierwsze apowiedzi pięciu filmów, które mogą być na ustach widzów już jesienią. Przynajmniej część z nich.

Przyglądamy się pięciu zwiastunom filmów, które zapowiadają się bardzo interesująco. Mahershala Ali po kolejnego Oskara? A może tym razem Chris Pine z obrazem wyprodukowanym przez Netflix? Jesień zapowiada się ciekawie, a tutaj macie jej przedsmak.

Green Book

Mahershala Ali i Viggo Mortensen razem na ekranie. “Green Book” to historia Dr Dona Shirleya, światowej sławy, czarnego pianisty, którego kierowcą zostaje Tony Lip, zwykły ochroniarz z Bronksu, pochodzenia włoskiego. Razem przebędą wiele mil i napotkają na swojej drodze wszystko, co czaiło się za rogiem w latach 60. – rasizm, dyskryminacja, przemoc, zwątpienie, ale także nadzieja na lepszą przyszłość.

Film w ogromnym potencjałem oskarowym.

Next Gen/Nowa generacja

Animacja Netfliksa, która wygląda jak połączenie Big Hero 6 i Ja, robot. Co z tego wyjdzie? Oby coś dobrego! Premiera filmu iście familijnego już 7 września.

Hold The Dark/Powstrzymać mrok

Netflix przygotowuje się do wypuszczenia kolejnego ciemnego i ciężkiego thrillera. Po serialowych Dark i The Rain czy filmowych Rytuał oraz 1992, czas na zimniejsze klimaty. Na Alasce zaginął chłopiec, a za jego porwanie, podobno odpowiadają Wilki. Zwierzęta czy Ludzie?

Jeffrey Wright i Alexander Skarsgard gwarantują wysoki poziom aktorstwa, ale jak wypadnie sam film? Premiera 28 wrrześnia.

Outlaw King/Król wyjęty spod prawa

Chris Pine jako Robert I Bruce w filmie na bazie historycznych wydarzeń. Anglia zniewoliła Szkocję, a on pociągnął naród do walki z armią króla Edwarda I. Brzmi, jak Braveheart AD 2018, ale wizualnie prezentuje się okazale. Będziemy mieli okazję przekonać się o tym już w listopadzie. Film trafić ma w USA także do “wybranych” kin. Czy to walka o nominację do Oskara?

Slice

Nie wierzę, że ten film pojawi się w naszych kinach, ale muszę o nim wspomnieć, bo to kolejna potencjalna perełka od A24. Czarna komedia/horror o miasteczku, w którym grasuje wilkołak, a lokalna pizzeria stoi w miejscu, gdzie znajduje się brama do piekła. Brzmi groteskowo i bardzo smacznie. W obsadzie Chance The Rapper, Zazie Beetz i Joe Kerry.

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze