Be My Hero

5 pytań, na które chcemy poznać odpowiedzi w 3. sezonie Riverdale

Wszyscy kochamy Riverdale. Niezależnie od tego, jak bardzo rozczarowani jesteśmy po drugim sezonie. To jedna z najbardziej angażujących teen dram, jakie obecnie oferuje telewizja. Czekając na rozpoczęcie nowego roku z Archiem, Jugiem, Betty i Ronnie, stawiam pięć pytań i szukam odpowiedzi.

Riverdale, niekwestionowany hit stacji The CW wróci na amerykańskie ekrany (i polskiego Netfliksa) już 10 (11) października. Wiemy, że w trzecim sezonie, który liczyć będzie 23 odcinki, pojawi się kilka nowych twarzy, relacje i związki będą rozkwitać, a główni bohaterowie na pewno uwikłają się w wiele nowych zagadek. Wszystko, by dostarczyć widzom wielu wrażeń, niewytumaczalnych zachowań i nieoczekiwanych parowań. Sezon ma skupić się jednak przede wszystkim na rozwoju przyjaźni gangu, a także zbliżeniu się do siebie ich rodziców. Spodziewajcie się także kolejnego odcinka musicalowego!

A co wydarzy się w 5. sezonie Riverdale? Mamy dla Was materiał z potwierdzonymi informacjami, plotkami oraz naszymi teoriami!

No dobrze, ale co z najważniejszymi, nierozwiązanymi wątkami, z którymi pozostawił nas sezon drugi? Czy wiemy, kiedy i jak rozwiązany zostanie największy cliffhanger i co dalej z rodziną Cooperów po strasznych odkryciach Betty i Alice? Tak i nie. Mam kilka ważnych pytań przed startem nowego roku telewizyjnego w spowitym mgłą, małym, amerykańskim miasteczku. Zadam je nam wszystkim, a później postaram się jakoś na nie odpowiedzieć.

Od razu uprzedzam, że we wpisie nie obędzie się bez spoilerów. Wszystko dlatego, że o oczekiwaniach odnośnie sezonu trzeciego, nie można mówić bez omawiania wydarzeń, która miały miejsce we wcześniejszych odcinkach. Dla wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie, co działo się jeszcze niedawno w małym miasteczku Riverdale, Netflix przygotował podsumowanie.

Mam pięć bardzo ważnych pytań, związanych z nowym sezonem Riverdale. Liczę, że dość szybko poznamy odpowiedzi. Przynajmniej na część z nich. Oto one.

1. Co dalej z Archiem?

Sezon drugi zakończył się wielkim cliffhangerem – Archie postawił sie Hiramowi, za co ten wrobił go w morderstwo Cassidy Bullocka. Archiego Andrewsa czekają trudne chwile spędzone w areszcie, a następnie przygotowania do procesu. Wiemy, że w serialu pojawi się pani prokurator Wright, którą zagra Penelope Ann Miller i ma być “główną antagonistką” pierwszych odcinków. Prawdopodobnie jednak, że Rudowłosy Chłopak z Sąsiedztwa szybko ucieknie spod młotka, bo już w czwartym odcinku ciężar przerzucony zostanie na rodziców głównych bohaterów – to wtedy dostaniemy flashback episode.

Tylko, czy Archie poradzi sobie z brzmieniem bycia prawie-skazanym? Na zdjęciach promocyjnych dostrzec można na jego ramieniu tatuaż Southside Serpents, co zwiastuje naprawdę dziwne rozstrzygnięcia. Ale chyba nie dziwniejsze, niż Cheryl będąca w gangu.

2. Czy Chip żyje?

To jedna wielka niewiadoma. Czy Black Hood zdołał dopaść Chipa przed ujawnieniem się? Czy Chip był tak naprawdę zamieszany w śmierć brata Betty? I czy jego nagłe zniknięcie nie jest tylko wygodną furtką dla jego powrotu i dalszego gmerania w życiu Cooperów? Z jednej strony Chip był sporym ciężarem całej fabuły środkowych odcinków drugiego sezonu, z drugiej jednak, zastanawiam się ciągle, jak mogłoby wyglądać jego ostateczne starcie z Betty. I konfrontacja z Alice i FP.

3. Jak Jughead poradzi sobie w roli przywódcy Southside Serpents?

Wiemy, że FP przekazał władzę w gangu swojemu synowi, a sam miał udać się do Toledo, gdzie od dawna mieszkają Gladdys i Jellybean, czyli matka i młodsza siostra Juga. Jughead już wielokrotnie pokazywał, że jest mądrym przywódcą, nawet, jeśli kierować miał jedynie młodzieżówką Serpentów. Teraz jako król i z królową przy boku, stanie przed znacznie trudniejszym zadaniem – odbudowania struktur i walki z wielkim planem Hirama, który zakłada nie tylko objęcie władzy nad Riverdale za dnia, ale także nocą, wykorzystując do tego Penny Peabody oraz The Ghoulies. Nie mamy informacji, jak nasz kronikarz/reporter/detektyw poradzi sobie z tym problemem. Wiemy natomiast, że dojdzie mu kilka, kolejnych zmartwień, bo w okolicach odcinka osiem lub dziewięć matka i siostra zjawią się w Riverdale i Jughead będzie musiał zapanować nad wszystkim.

4. Czy komuś uda się zatrzymać Hirama?

Nasz serialowy puppetmaster został przed momentem wywołany do tablicy, a więc zajmijmy się teraz nim. Hiram Lodge skompletował wszystkie ziemie po południowej stronie torów kolejowych i może, wraz ze swoim biznes-gangiem, zacząć budować penitencjarne imperium. Czy jednak ktoś będzie w stanie go postrzymać? Kandydatów jest wielu: Jughead, byli partnerzy z północy, Archie, a nawet Veronica, która na pewno poczuje się zraniona. Po głowie chodzi mi także bunt Hermione – nowa pani burmistrz ma chyba jakąś władzę? Choć odrobinkę?

Ciekawie będzie obserwować, jak po przeciwnych stronach barykady staną Hiram i V, ale czy na pewno tak się stanie? Już kilkukrotnie sugerowano nam, że to Veronica będzie gwoździem do trumny ojca, szybko rezygnując z tego planu. Tak czy inaczej, oby przemysł więzienny nie rozkwitnął za szybko w Rivrdale. Bo gdzie w tym wszystkim zabawa?

5. Jaki plan ma Veronica?

Veronica Logde znajduje się w tym momencie w bardzo ciekawym położeniu. Pogardza decyzjami i planami ojca, a dojdzie jeszcze do tego wrobienie Archiego. Hiram odciął ją od rodzinnego majątku, ale ona sama stała się właścicielką Pop’s chocolate shop, a po głowie chodzi jej także otwarcie w piwnicy ekskluzywnego klubu. Czy pójdzie śladami swojego staruszka i stawać się będzie coraz bardziej wyrachowanym i przebiegłym przedsiębiorcą? Być może, w końcu liczyć będzie mogła tylko na siebie i szkolnych przyjaciół.

***

Widać wyraźnie, że mamy więcej pytań, niż faktycznych odpowiedzi. Z tego tekstu wynika wyraźnie, że mimo 26 lat na karku, nadal jaram się serialem o nastolaktach. Niemniej jednak, Riverdale dostarcza sporo rozrywki. W pierwszym sezonie na poważnie, w drugim raczej jako guilty pleasure. Jak będzie z trzecim? Dowiemy się już za kilka dni. A czy Wy czekacie na powrót do tego, na pozór sennego miasteczka?

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze