Be My Hero

Wielka Wojna oczami Mistrza kamery. Czy “1917” powinien otrzymać Oskara w kategorii Najlepszy Film?

Jak wygląda Wielka Wojna, widziana oczami Mistrza kamery, opowiadana z perspektywy zwykłego żołnierza? Czy “1917” to idealny film, by zgarnąć Oskara w głównej kategorii?

Sam Mendes zatrudnił wizjonera obrazu, jakim jest Roger Deakins i razem stworzyli film, który na długo zapada w pamięć. “1917” to uczta dla oka, która w każdej sekundzie dostarcza niezwykłych wizualnych doznań. Podążamy za dwójką szeregowych, którzy otrzymali bardzo ważne zadanie – dostarczyć list, mówiący o zmianie rozkazu. Czy uda im się przetrwać? I jak poradzą sobie w walce z wrogiem?

“1917” to piękne zdjęcia, świetna muzyka Thomasa Newmana i niezwykły rytm. A co z aktorstwem i historią? Cóż… tego wszystkiego dowiecie się z naszego materiału!

Wersji podcastowej odcinka możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze