Be My Hero

SOUND OF METAL: Jak słuchać, gdy niczego nie słychać | RECENZJA FILMU

“Sound of Metal” opowiada historię perkusisty, który traci słucha. Czy Ruben odnajdzie się w nowym świecie bez dźwięku, który jest dla niego zupełnie obcy? Rozmawiamy o filmie, który otrzymał 6 nominacji do Oscarów.

“Sound of Metal” to jednocześnie film bardzo skromny i spektakularny. Opowiada historię Rubena, byłego narkomana, który odnalazł nową drogę i stał się rozpoznawalnym perkusistą. Jednak los rzucił mu pod nogi kolejną kłodę – muzyk niespodziewanie traci słuch.

Jest pełen żalu i próbuje znaleźć ekspresowe wyjście z tej sytuacji. Jednak ukojenie znajduje dopiero w ośrodku na uzależnionych, którzy również stali się głusi. “Sound of Metal” to opowieść o przyzwyczajaniu się do niespodziewanych zmian, ale też o pogodzeniu się, że te zmiany muszą w końcu nadejść.

Najważniejsza jest w tym filmie relacja Ruben – Lou (Olivia Cooke), która zmienia się i dojrzewa na przestrzeni historii, mimo rozłąki kochanków. Riz Ahmed za swoją fenomenalną rolę otrzymał nominację do Oscara z kategorii “Najlepszy aktor pierwszoplanowy”.

Nagrywaliśmy nasza materiał na kilkanaście godzin przed ogłoszeniem nominacji do nagród Akademii, ale dość dobrze udało się nam przewidzieć to, że “Sound of Metal” zasługuje na wszystkie laury również w kategoriach dźwiękowych.

Chcecie poznać dokładniej naszą opinię? Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Podcastu możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker
Empik GO // Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM
Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze