Be My Hero

COMING 2 AMERICA | RECENZJA sequela “Księcia w Nowym Jorku”

“Coming 2 America” lub też “Książę w Nowym Jorku 2” to druga część filmu, który pojawił się w 1988 roku. Jak Eddie Murphy sprawdza się w roli księcia Akeema po 33 latach?

“Coming 2 America” to jeden z tych filmów, które pierwotnie miały trafić do kin, ale te plany pokrzyżowała pandemia. Paramount sprzedał prawa do kontynuacji hitowej komedii z końca lat 80. Amazon Prime Video i właśnie na tym streamingu możemy oglądać kontynuację pałacowym popisów Eddiego Murphy’ego i Arsenio Halla.

Akcja filmu dzieje się właściwie w całości w Zamundzie, czyli afrykańskim kraju, którym rządzi rodzina Jofferów. Niestety, choć producenci, a przede wszystkim departament kostiumów chciał ugrać coś na fenomenie filmowej “Czarnej Pantery”, to coś tutaj nie zagrało.

Widzimy bowiem bardzo prosty, pełen klisz schemat: syna, odnalezionego po latach i spór wewnątrz rodziny królewskiej, a także potencjalny przewrót zbrojny w wykonaniu Generała Izziego, przywódcy państwa Nexdoria (bo wiecie – jest tuż obok). Widać wyraźnie, że film miał kilka ciekawych pomysłów, ale schemat prostej komedii o kierowaniu się głosem serca, która ma działać, to tylko echo przeszłości.

Eddie Murphy stara się, jak może, Arsenio Hall mu dorównuje, widzimy także hołd oddany (zamerykanizowanej) kulturze czarnoskórej, ale fabularnie jest to niezwykle prosta historia. A żarty – śmieszą wyłącznie momentami.

Chcecie poznać dokładniej naszą opinię? Sprawdźcie materiał.

To wideo jest fragmentem naszego live’a. Całość znajdziecie tutaj:

Podcastu możecie posłuchać na:

Spotify // Apple Podcasts // RadioPublic // Google Podcasts // TuneIn // Deezer // Breaker
Empik GO // Podchaser // Stitcher // Castbox // Overcast // Pocket Casts // Castro // Anchor FM
Listen Notes // GoPod // Player FM // RSS Feed

Kamil Matuszak

Moje życie składa się z muzyki, filmów, seriali i snu. Pomysłodawca Be My Hero, który chce stworzyć złowrogą, korporacyjną machinę i przejąć kontrolę nad światem.

Add comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj nas na Twitterze